• +420 723 600 423
  • info@valtickepodzemi.cz

Program ZNALEC VÍN


Délka programu:

do 6 hod

Min. počet osob:

od 10-ti osob

Program obsahuje:

  • procházku Valtickým Podzemím – unikátním labyrintem historických vinných sklepů, se skleničkou v ruce (0,2 dcl bílého vína) a zasvěceným výkladem Sklepiéra o historii VP
  • řízenou ochutnávku 12-ti lahvových vín se Sklepiérem
  • konzumace lahví dle počtu osob ve skupině (2x 0,75 l láhev na osobu) vč.degustovaných vín
  • studený raut 300g/osoba
  • vodu ve džbánech
  • degustační skleničku 0,35 l s logem Valtického Podzemí jako upomínkový předmět

Cena platná pro rok 2020:

  • 1190,- Kč s DPH/osoba

Příplatek:

  • cizojazyčný výklad 500,- Kč/hod. (nutno objednat předem)

Objednávka:

Večer začíná prohlídkou Podzemí se Sklepiérem a skleničkou vína v ruce v délce cca 30 – 45 min. Následuje řízená ochutnávka lahvových vín vedená nejzkušenějšími Sklepiéry VP v délce do 2 hod. Podle zájmu návštěvníci ochutnají 12 vín ze sortimentu Valtického Podzemí (od suchých vín po sladké speciály jako výběry a ledová vína). Ochutnávka se skládá z lahvových značkových, většinou přívlastkových vín Lednicko – valtického areálu.
Během ochutnávky návštěvníci konzumují ze studeného rautu a individuálně hledají vhodné kombinace vína a pokrmů. Standardní součástí programu ZNALEC VÍN je studený raut koncipovaný jako sousto k vínu a nenahrazuje večeři. Skládá se ze speciální paštiky, sýrů, šunky, vepřových škvarků, nářezů z uzeného masa a špeku, speciálních salámů, zeleniny, ovoce, aj.. Jako příloha je chléb. Skladba rautu je ovlivněna sezónní dostupností základních surovin na jižní Moravě.
V dalším průběhu večera návštěvník konzumuje vína, která ho v ochutnávce zaujala, v počtu do 2 lahví 0,75 l na osobou, s výjimkou vín ledových a slámových, která jsou určena pouze k ochutnávce.
V měsících s vysokou návštěvností VP (zejména září a říjen) Sklepiér uzpůsobuje prohlídku, jednotlivá zastavení a výklad aktuálním provozním podmínkám. 

Celková délka programu je do 6 hod. 

Program je nutné objednat nejpozději 3 dny předem a může proběhnout celoročně mezi 10-24hod. 

Poznámka:

Možný nákup vín za ceny vinařství přímo ve Valtickém Podzemí.

Prodloužení posezení ve sklepě i po skončení programu – po domluvě (účtuje se pronájem 500,- Kč/hodina/sklep, po 24 hodině je pronájem  1 000,-Kč/hodina/sklep).

Programy jsme byli kvůli vládním opatřením COVID19 nuceni omezit. Pokud si přejete naplánovat termín vaší akce, prosím kontaktujte nás.

Translate »