• +420 723 600 423
  • info@valtickepodzemi.cz

Program VIP


Délka programu:

do 6 hod

Min. počet osob:

od 10-ti osob

Program obsahuje:

  • procházku Valtickým Podzemím unikátním labyrintem historických vinných sklepů se skleničkou v ruce (0,2 l bílého vína) a zasvěceným výkladem Sklepiéra o historii VP
  • řízenou ochutnávku 12-ti lahvových vín se Sklepiérem
  • konzumace lahví dle počtu osob ve skupině (2 x 0,75 l láhev na osobu) včetně degustovaných vín
  • teplý raut 300 g/osoba (teplý raut je vhodné podávat před zahájením ochutnávky)
  • studený raut 500 g/osoba
  • vodu ve džbánech
  • degustační skleničku 0,35 l s logem jako upomínkový předmět

Cena platná pro rok 2024:

2 370,- Kč

Příplatek: 

  • cizojazyčný výklad 700 Kč/hod. Nutno objednat předem.

Objednávka:

Večer začíná prohlídkou Podzemí se Sklepiérem a skleničkou vína v ruce v délce cca 30-45 min. Následuje konzumace teplého rautu, který se standardně skládá z pečených vepřových žeber Spareribs a drůbežích smažených řízečků. Jako příloha chléb, pečivo. Poté probíhá řízená ochutnávka lahvových vín vedená nejzkušenějšími Sklepiéry VP v délce do 2 hod. Dle zájmu návštěvníci ochutnají 12 vín ze sortimentu Valtického Podzemí (od suchých vín po sladké speciály jako výběry a ledová vína). Ochutnávka se skládá z lahvových značkových většinou přívlastkových vín Lednicko-valtického areálu. Během ochutnávky návštěvníci konzumují ze studeného rautu a individuálně hledají vhodné kombinace vína a pokrmů.
Základní součástí studeného rautu jsou speciální paštiky a sýry, několik druhů šunek, uzených mas, speciálních salámů, pršuty, zelenina, ovoce, svatební koláčky aj.. Složení studeného rautu je ovlivněno sezónní dostupností základních surovin na jižní Moravě. Skladbu rautu i množství položek rautu lze na přání zákazníka po dohodě změnit.
V dalším průběhu večera návštěvník konzumuje vína, která ho v ochutnávce zaujala v počtu do 2 lahví 0,75 l na osobou s výjimkou vín ledových a slámových, která jsou určena pouze k ochutnávce.
V měsících s vysokou návštěvností VP (zejména září a říjen) Sklepiér uzpůsobuje prohlídku, jednotlivá zastavení a výklad aktuálním provozním podmínkám. 
Celková délka programu je do 6 hod. 
Program je nutné objednat nejpozději 5 dní předem a může proběhnout celoročně mezi 10-24 hod. 

Poznámka:

Nákup vín je možný přímo ve Valtickém Podzemí.

Prodloužení posezení ve sklepě i po skončení programu je možné po domluvě. Účtuje se pronájem 1 000 Kč/hodina/sklep. Po 24 hodině pak pronájem ve výši 2 000 Kč/hodina/sklep.

Translate »