Vinařské třináctero Valtického Podzemí odstartovalo letošní sezonu

Jeptiška v družné zábavě s vojáky. Napoleon Bonaparte coby moderátor dražby vín. Mnich objímající ženu v prostém kroji. Lokaj, který se zhlédl v krásné civilistce. To vše zarámováno programy ve 13 sklepech Valtického Podzemí na sobotní zahajovací akci letošní vinařské turistické sezony.

Start příjemného večera obstaralo symbolické odemknutí Valtického Podzemí, Top vinařského cíle ČR 2013, které tak naplno rozjelo sezonu. A k velké spokojenosti příchozích. Ti chvílemi nevěděli, co dřív. Vína a dobroty na ně číhaly doslova na každém kroku. Některé dokonce v premiéře.
Zatímco ve sklepě Diana se servírovalo menu s pečlivě vybranými víny, na opačném konci ve Velké kolonádě se s vínem snoubily hlohovecké koláčky a čokoláda s příchutěmi. Každé servírování musí mít příběh a u Čokorádek, jimž dala vzniknout slova čokoláda a rád, se vyplatila sázka na jednoduchou rýmovačku Čokorádky pro vaše (čoko)hrátky, které si vybrané dvojice či jednotlivci mohli vyzkoušet na vlastní kůži.
Kromě exkurzu do nabízených příchutí Čokorádek – himálajské soli, malin, pistácií, kakaových bobů, chilli či růžového pepře, jsme prezentaci zabalili do lehce erotického závoje se saténovou škraboškou a peříčky. I nevěříci Tomáši, kteří zpočátku pochybovali, nakonec našli tu svoji kombinaci. Nejlépe obstála červená vína s chilli a růžovým pepřem a sylván s himálajskou solí.
Na jiných místech se degustovala archivní vína, šavlí i jinými zbraněmi se sabrážovaly sekty, zatímco u cimbálky se nejen zpívalo, ale i tančilo. Ne všude se však jedlo a pilo. Při tahání koštýřem prim hrála kapacita plic a šikovnost.
Už tradičně se také dražila vína pro valtickou školačku Karolínu Horskou, již od dětství sužuje svalová atrofie, která ji trvale upoutala na vozík. Celkem jí i letoškem Valtické Podzemí na léčbu přispělo více než 170 tisíci korunami.
S velkým zájmem se setkalo také losování archivní kóje s vínem. Šanci měli všichni, kteří do strategicky rozmístěných schránek vhodili své vizitky s kontaktem či vyplněné anketní lístky. Tou šťastnou se stala Mir
oslava Vrzalová z Malé Skály.

Valtické Podzemí děkuje všem, kteří se zúčastnili, zejména těm, kteří si dali práci a investovali čas i peníze do kostýmů.

       

 

                                                                                                                                                                                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

zpět

home napište nám

Registrovat
Zapomenuté heslo
Napište nám
VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO, Nejdecká 714, 691 44 Lednice – www.vinarstvilednice.cz, provozovatel Valtického Podzemí
Valtické Podzemí, Vinařská č.ev.47, 691 42 Valtice, www.valtickepodzemi.cz