Valtický advent aneb 1. Podzemní železný jarmark.

Podzemní železný jarmark přilákal stovky místních i přespolních.
První ročník Podzemního železného jarmarku ukázal další rozměr Valtického Podzemí. Rozměr sváteční daný adventní výzdobou a předvánoční atmosférou i rozměr duchovní až mystický díky prostředí, kde si podává ruce historie s citlivě pojatou současností.
 
 
Advent ve Valtickém Podzemí, slaměné ozdoby, lidová řemesla
Advent ve Valtickém Podzemí, slaměné ozdoby, lidová řemesla, řezbářství
Advent ve Valtickém Podzemí. Další fotografie z akce
 
Další fotografie naleznete i na našem profilu na Facebooku.
     Labyrint chodeb pro tentokrát na pár hodin opanovali výrobci a prodejci rukodělných a uměleckých předmětů, bez výjimky dělaných nejen s řemeslnou zručností, ale i s láskou. Na výběr bylo bezpočet rozmanitých věcí všech cenových kategorií a jen málokdo díky tomu odešel s prázdnou, neobčerstven - vůni svařáku či punče lze jen stěží odolat - či nepotěšen setkáním s někým známým.

     Na dvacet stánků nabízelo ve třech sklepech zdobené sklo, korálkové ozdoby, šperky z různých materiálů, patchwork, bylinková mýdla a soli, ručně pletené čepice a šály, látkové panenky, medy, svíčky, perníčky, syroby na domácí limonády, šláftruňky a životabudiče, dřevěné hračky, linoryty, umělecká díla ze dřeva, keramiky i kovu, pečené čaje, makové pomazánky a výrobky klientů břeclavského stacionáře pro postižené Utilis.

     Jarmark milým způsobem zahájily a podzemí svým zpěvem správně naladily děti z valtické mateřské školy, které s sebou přinesly i ukázky svých prací. Folklorní taneční soubor Borověnka s cimbálovou muzikou Valtičánek zase otestovaly prostorové a akustické kvality nově otevřeného zrekonstruovaného sklepa Sektárna a dopadlo to na výtečnou!

     Všem, kteří přispěli ke zdaru Podzemního železného jarmarku - prodejcům, účinkujícím, ale hlavně několika stovkám návštěvníků patří velké poděkování týmu Valtického Podzemí. Nezbývá než doufat, že se za rok všichni rádi vrátí, protože se jim tam líbilo. „Podzemním“ akcím je konec jen pro tento rok.
 
 
Nashledanou v tom příštím, užijte si pohodový konec toho starého a zůstaňte Valtickému Podzemí věrní!
 
 
 

 

 

zpět

home napište nám

Registrovat
Zapomenuté heslo
Napište nám
VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO, Nejdecká 714, 691 44 Lednice – www.vinarstvilednice.cz, provozovatel Valtického Podzemí
Valtické Podzemí, Vinařská č.ev.47, 691 42 Valtice, www.valtickepodzemi.cz