Valtické Podzemí je TOP VINARŠKÝ CÍL 2014 v kategorii Vinné sklepy!

Třetí ročník soutěže TOP VINAŘSKÝ CÍL 2014 má své vítěze. Široká veřejnost hlasovala až do konce září a absolutním vítězem zvolila valtický Salon vín České republiky. V dalších kategoriích zvítězily Vinařství Vladimír Tetur, Valtické podzemí, Vinařství Petr Skoupil a Moravský sklípek v Šatově. Soutěž TOP vinařský cíl probíhá letos potřetí, organizuje ji Vinařský Institut ve spolupráci s odborným partnerem Národním vinařským centrem.
Do vinařských oblastí České republiky míří každoročně miliony návštěvníků, kteří si chtějí vychutnat víno přímo v místě, kde vzniká, kde se na vinohradech urodily hrozny a kde je vinař zpracoval a předal jim svůj osobitý rukopis. Názory lidí, kteří na jižní Moravu zavítají a rádi se tam vracejí, jsou to nejdůležitější. Návštěvníci si svými hlasy mohli vybrat toho nejlepšího. „Jsme rádi, že nám návštěvníci v rámci soutěže TOP VINAŘSKÝ CÍL pomáhají zviditelnit ta nejkvalitnější zařízení. Propagace certifikovaných zařízení poskytujících služby cestovatelům za moravskými a českými víny je naším prioritním cílem," řekl ředitel Vinařského institutu ing. Petr Psotka.
Absolutním vítězem, tedy s největším počtem hlasů, zvítězila degustační expozice Salonu vín České republiky na zámku ve Valticích. Zde je prezentováno sto nejlepších vín z celé České republiky, vybraných pro daný rok v soutěži Salon vín – národní soutěž vín ČR. 
Vítězové kategorií:
• TOP vinařský cíl 2014 v kategorii vinařství - Vinařství Vladimír Tetur
• TOP vinařský cíl 2014 v kategorii vinný sklep - Valtické Podzemí
• TOP vinařský cíl 2014 v kategorii vinotéka - Salon vín České republiky
• TOP vinařský cíl 2014 v kategorii ubytování - Vinařství Petr Skoupil- Vinařský dům
• TOP vinařský cíl 2014 v kategorii restaurace - Moravský sklípek v Šatově
Celkem bylo uděleno 11 389 platných soutěžních hlasů, což je více než trojnásobek loňského počtu. V roce 2013 se absolutním vítězem stalo naše  Valtické podzemí, které představuje unikátní labyrint 900 metrů obnovených historických vinných sklepů.
 
Ing. Jindřich Sobota, jednatel Vinařství Chateau Lednice, přebírá vzácnou cenu na slavnostním vyhlášení na zámku Valtice

zpět

home napište nám

Registrovat
Zapomenuté heslo
Napište nám
VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO, Nejdecká 714, 691 44 Lednice – www.vinarstvilednice.cz, provozovatel Valtického Podzemí
Valtické Podzemí, Vinařská č.ev.47, 691 42 Valtice, www.valtickepodzemi.cz