Valtické kopání má za sebou zkušební kolo

 

Valtické kopání má za sebou zkušební kolo 

Valtické Podzemí má za sebou zkušební kolo Valtického kopání. Více než desítka dobrovolníků pod dozorem vyhloubila základy prvního výklenku pro jedno z děl, které vznikne v průběhu budoucích výtvarných dílen.

Akci si nenechalo ujít několik desítek lidí nejen z regionu, ale i z Brna, Čech a ze Slovenska. Část přijela pevně rozhodnuta nejen užít si neformální atmosféru, ale vzít, byť poprvé v životě, do ruky krumpáč, a přispět k vykopání prvního výklenku, v němž budou umístěny artefakty vzniklé na setkáních výtvarníků.

Někteří z účastníků vyslyšeli i výzvu organizátorů akce a přinesli si hudební nástroje. Zpěvem je podpořila většina z přítomných a o dobrou zábavu tak bylo postaráno. Zábavu umocňovala i pestrá nabídka zabijačkových specialit v čele s gulášem, vařeným v kotlíku na ohništi přímo před Valtickým Podzemím, po němž se během chvilky zaprášilo. Chvála a čest podzemnímu i nadzemnímu cateringu! Kdo umí, umí…

Většina příchozích se však už nemohla dočkat nejatraktivnějšího bodu pozdního odpoledne a večera – kopání. Vůbec prvním aktivním kopáčem byl Jaroslav Valný z Moravské Nové Vsi, bývalý ředitel břeclavského úřadu práce. A bylo vidět, že krumpáč rozhodně nedržel v ruce poprvé. Vykopanou spraš si také sám naložil a vyvezl na kolečku. „Ve Valtickém Podzemí jsem poprvé a dnešní zábavně-pracovní atmosféra mi naprosto nečekaně moc příjemně zpestřila sobotní večer,“ pochvaloval si po výkonu u sklenky bílého vína a zasloužené kopáčské svačině v podobě chleba se škvarkovým sádlem a cibulí.

Po Valném si pak, obrazně řečeno, do dlaní plivla další víc než desítka zájemců o kopání,  a to muži i ženy napříč věkovým spektrem. Pořadatelé byli spokojeni: nejenže byly prohloubeny základy prostoru pro umělecká díla, která ve Valtickém Podzemí vzniknou, ale byly také položeny základy zcela nové akce.  Příště si ji určitě nenechejte ujít!

 

zpět

home napište nám

Registrovat
Zapomenuté heslo
Napište nám
VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO, Nejdecká 714, 691 44 Lednice – www.vinarstvilednice.cz, provozovatel Valtického Podzemí
Valtické Podzemí, Vinařská č.ev.47, 691 42 Valtice, www.valtickepodzemi.cz