TOP VINAŘSKÝ CÍL 2013

Top vinařský cíl? Valtické Podzemí!
VALTICE – Top vinařským cílem 2013 je v Česku Vinařství Chateau Valtice - Valtické Podzemí. Rozhodla o tom hlasující veřejnost. A nikoliv poprvé.
 
28. Listopadu 2013 proběhlo v prostorách vítězného Valtické Podszemí  předání ceny za vítězství v soutěži o TOP VINAŘSKÝ CÍL 2013
 
     Petr Psotka, ředitel Vinařského institutu ČR, který soutěž vyhlásil, prozradil, že vítězství nebylo o prsa, ale s jasnou převahou několika set hlasů: "Přirovnal bych to k vítězství Sebastiana Vettla ve Formuli 1 či Usaina Bolta v atletice."

     Valtické Podzemí tak potvrdilo, že je nejen nejnavštěvovanějším, ale i nejoblíbenějším turistickým cílem u nás. Letos má Valtické Podzemí nakročeno k šedesátitisícové návštěvnosti. "I to je jasný důkaz, že to tady funguje a lidé se sem rádi vracejí," uvedl Psotka, který ocenění v podobě zlatého kompasu předal vedoucímu Valtického Podzemí Petru Šťastnému: "Ocenění je velkým závazkem a pobídkou k dalšímu zvyšování kvality našich služeb, abychom příště získali třeba ne zlatý, ale platinový kompas."
      Ačkoliv historie labyrintu chodeb se začala psát už ve 13. století, dnešní Valtické Podzemí funguje od května 2008. A během krátké doby se katapultovalo mezi nejvyhledávanější celoroční vinařské destinace. Osm set metrů vzájemně propojených jedenácti historických sklepů a chodeb představují tisíce hodin ruční práce, která se vyplatila. Prostředí a široká nabídka služeb a zážitkových programů, v nichž se snoubí vína z vlastní produkce s gastronomickými specialitami a moravskou pohostinností, lákají rok od roku víc lidí.
      Svou spokojenost dávají najevo mj. i svými hlasy. Ty vloni Valtické Podzemí zúročilo prvenstvím mezi vinařstvími v soutěži Kudy z nudy a cenou veřejnosti Vindemia publica v klání o Vinařství roku 2012. Dobře tam však vědí, že zvítězit je těžké, ale obhájit mnohdy ještě těžší. Na vavřínech usnout nehodlají a už nyní spřádají plány na příští rok. Prozrazovat je ale nechtějí. Jedno je ale jasné už teď. Poprvé by si aspoň část podzemí mohli projet i vozíčkáři.
Také trasy se budou prodlužovat. Ale jen do šířky, nikoliv do hloubky, přestože georadarový průzkum odhalil pod stávajícím podzemím další dvě patra. "Jsou zatopená vodou a kopat tam by riskantní. V nejhorším případě by se to tady mohlo i zřítit," uvedl Jindřich Sobota, jednatel společnosti.
 
Přijeďte a zažijte TOP VINAŘSKÝ CÍL 2013 všemi smysly ve VINAŘSTVÍ CHATEAU LEDNICE - VALTICKÉ PODZEMÍ! (tisková zpráva).
 
Vína z Moravy, Vína z Čech - informace o předávání cen
 
Fotografie z předávání cen ve Valtickém Podzemí.

zpět

home napište nám

Registrovat
Zapomenuté heslo
Napište nám
VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO, Nejdecká 714, 691 44 Lednice – www.vinarstvilednice.cz, provozovatel Valtického Podzemí
Valtické Podzemí, Vinařská č.ev.47, 691 42 Valtice, www.valtickepodzemi.cz