SVATOMARTINSKÉ ohlédnutí

Vážení přátelé, milovníci Lednicko- valtického areálu, dobrého vína, kamarádi a spolupracovníci!

      Bývá tradičním vinařským zvykem dobrého hospodáře bilancovat k období svátku svatého Martina uplynulý rok a dávat si cíle a předsevzetí do dalšího hospodářského roku.
 
     Jaký byl ten uplynulý? Určitě nepatřil k těm jednoduchým, co se týče nejen přírodních podmínek pro vinařství, ale i makroekonomického hlediska.
    
     Průběh počasí nám nebyl v mnoha ohledech nakloněný, ať již to byly mrazíky, týdny sucha střídající se s vlhčími obdobími, které mohly ovlivnit zdravotní stav vinohradu a budoucí sklizně hroznů. Děkuji všem, kteří nám byli nápomocni, aby se nám vše podařilo zvládnout. I jejich zásluhou máme již úrodu v nejvyšší možné kvalitě pod střechou a můžeme se tedy těšit na technologicky velmi dobře zvládnutá vína s charakterem našeho unikátního terroir LVA a vinohradů Mendelovy univerzity (MU).

      Z vín ročníku 2012 a 2011 se nám podařilo získat další prestižní medaile. Připomeňme především zlatou medaili z Valtických vinných trhů pro naši Rulandu bílou, Prague Champion a Gold pro naše Rulandy šedé a několikrát oceněný úchvatný panenský Hibernal, zlato a další úspěchy pro Sylvánské zelené – naši další specialitu z valtického terroir.
    
     Dále nás těší to, že naše VIŠŇOVÉ (víno z višní ze sadů Mendelovy univerzity) získalo Zlatý klas na prestižní soutěži Země živitelka a bronzový pohár Víno & Delikatesy. Potvrzuje to náš záměr vyrábět kromě révových vín i kvalitní regionální vína z višní ze sadů MU nebo jiného zdravého ovoce.

     Naše vinařství i Valtické Podzemí, jež provozujeme, získalo za uplynulý rok 3 prestižní a nejvyšší ocenění:
 
     Nejlepší vinařství České republiky podle hlasování Kudy z nudy agentury Czechtourism

     Vinařství roku 2013 – hlasování veřejnosti Vindemia Publica

     TOP VINAŘSKÝ CÍL 2013

     Naše Valtické Podzemí se stalo za pouhých 5 let své existence nejnavštěvovanějším turistickým vinařským cílem s návštěvností překračující 50 tisíc spokojených návštěvníků ročně. To nás nejen velmi těší, ale i zavazuje.
 
     Pro další hospodářský rok počítáme s otevřením dalších částí Valtického Podzemí, včetně zpřístupnění vozíčkářům. Otevřeme také další prezentační a prodejní místa.
 
     Je naším potěšením také připomenout novinky a úspěchy spřátelené společnosti KITL. Uvedla na trh velmi úspěšné Syroby, což jsou sirupy pro přípravu kvalitních a zdravých domácích limonád a stala se společností roku 2013 celého Libereckého kraje.
 
     Připijme si tedy společně na zdraví prvním letošním vína a přejme si navzájem, abychom se mohli co nejčastěji společně potkávat u sklenky dobrého vína!.

 

zpět

home napište nám

Registrovat
Zapomenuté heslo
Napište nám
VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO, Nejdecká 714, 691 44 Lednice – www.vinarstvilednice.cz, provozovatel Valtického Podzemí
Valtické Podzemí, Vinařská č.ev.47, 691 42 Valtice, www.valtickepodzemi.cz