SVATOMARTINSKÁ VÍNA 2011

Říká se, že pokud se mladé Svatomartinské víno vyvede, bude dobrý celý ročník. A podle prvních odhadů vinařů i odborníků se zdá, že ročník 2011 bude patřit k těm výjimečným.Letos totiž vinaři díky teplému srpnu a září sklízejí velmi kvalitní hrozny, což se samozřejmě na chuti i stavbě vín včetně těch mladých zásadně odrazí. Přidejte se k nám a nechte se překvapit jeho svěžestí.

Veltlínské červené rané
Tato odrůda bývá také označována jako Malvasia. Loňská Svatomartinská „ Večerka „ byla nejvíce prodávaným mladým vínem v síti vinoték VINAŘSTVÍ CHATEAU LEDNICE. Letošní Večerka je svěží a hravé ovocité víno s příjemným charakterem primárního aroma ve vůni a vyváženým obsahem kyselin a cukrů. Má nádhernou jiskřivou zelenkavě – žlutavou barvu. Doporučujeme jako ideálního společníka nejen na Svatomartinský večer ale až do předvánočního rozjímání.Vyzkoušejte v kombinaci různých úprav husích jater a Svatomartinských rohlíčků.


Modrý Portugal rosé
Víno nádherně jahodově růžové barvy, evokující pastelové tóny letošního nádherného podzimu.. Svěží, hravé, s ovocným projevem, ve vůni nalezneme tóny letních třešní. Díky příjemné kyselince a nižšímu obsahu tříslovin velice dobře pitelné víno. Doporučujeme k lehčím pokrmům, salátům a také k moravským přesňákům s povidly či mákem nebo k řepánkům.
 

Modrý Portugal
Mladé víno Modrý Portugal, tak jak má červené Svatomartinské vypadat. Zaujme příjemnou rubínovou až granátovou barvou. Svěží, hravé, s typickou odrůdovou charakteristikou, ovocné a květinové mládí s hebkými a zakulacenými sametovými tříslovinami. Harmonické a vyrovnané. Doporučujeme k dokřupava upečené svatomartinské husičce.

Připijte si na zdraví prvním letošním moravským vínem, ochutnejte a posuďte jaká bude kvalita výjimečného ročníku 2011 !


 

zpět

home napište nám

Registrovat
Zapomenuté heslo
Napište nám
VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO, Nejdecká 714, 691 44 Lednice – www.vinarstvilednice.cz, provozovatel Valtického Podzemí
Valtické Podzemí, Vinařská č.ev.47, 691 42 Valtice, www.valtickepodzemi.cz