Noc otevřených sklepů ve Valtickém Podzemí - reportáž

Pojem mezi milovníky vína a nevšední zábavy.

Jediný skutečně celonoční vinařský mejdan na jižní Moravě. Každoročně začínáme v 18 hodin večer a končíme v 8 hodin ráno vinařskou vyprošťovací snídaní.

Spousta laskomin Valtického Podzemí - vinařský raut, vína, co hrdlo ráčí, ochutnávka specialit, degustace archívů, včetně těch soukromých, spousta bujaré zábavy za tónů vynikajícíého CimbálMENu Zdeňka Valáška. Kdo chtěl něco jinšího - zatancoval si v rytmu Podzemní retrodiskotéky, K tomu pověstná valtická sabráž na zajíčka nebo Podzemní losovačka. To vše až do ranního kuropění a rozbřesku. Poté následoval přesun na blízkou Kolonádu - Reistnu, kde jsme vítali blížící se slunovratové slunce, se sektem a s kaviárem. Příroda k nám letos byla opravdu výjimečně štědrá, scenérie a hýření Kolonády všemi barvami, to vše bylo až neskutečné a lehce ... kýčovaté.

Následovala klasika v podobě procházky rozkvetlými vinohrady U Cihelny s naší kvetoucí ukázkovou Rulandou šedou a osázenou růžemi na krajích řádků. Něco pro romantické duše, balzám po probdělé noci.

Únavu jsme zahnali a energii znovu načerpali vinařskou vyprošťovací snídaní - opět famózní domácí gulášovka naší paní Boženky, a hodové koláčky. Samozřejmě, na závěr nesměla chybět ani stopečka dnes již 14-ti leté grappy.

Moc nás těšilo, že jsme se mohli na této akci setkat při pohárku se starými známými a kamarády a poznat nové přátele nejen ve víně.

DĚKUJEME!

zpět

home napište nám

Registrovat
Zapomenuté heslo
Napište nám
VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO, Nejdecká 714, 691 44 Lednice – www.vinarstvilednice.cz, provozovatel Valtického Podzemí
Valtické Podzemí, Vinařská č.ev.47, 691 42 Valtice, www.valtickepodzemi.cz