Návštivte nás v Lednici

 

V nově otevřeném lednickém vinařství, vystavěného také z místního mušličkového vápence můžete shlédnout výstavu zkamenělin, originální nábytek vyrobený ze starých sudů či nahlédnout do tajů výroby vína exkurzí do vinařství s ochutnávkou místních vín.

Unikátní stavba návštenického centra ANNOVINO je založena na propojení vinohradů výjimečného terroir a místa, kde se bude víno prezentovat a konzumovat. (mimochodem tato stavba již byla zapsána do knihy Českých rekordů agenturou Dobrý den). Je založena na místním mušličkovém vápenci tvořeným zkamenělinami, který se běžně nachází v mnoha vinohradech v okolí. Staří těchto vápencových sedimentů se odhaduje na 18 – 20 milionů let. Stavba vinařství je celkem z více než 60ti tun tohoto vápence a celkově je v zahradě na 100 tun tohoto materiálu. Vápencové kameny nejsou opracovávány moderním způsobem, ale jsou citlivě skládány, tak jako před 150 - 200 lety, bez zásahu moderními nástroji.

Vinohrady s vápencovým podložím tvořeným zkamenělinami prehistorických mořských živočichů jsou velmi ceněné, vína z nich, díky zvýšenému obsahu vápníku v půdě, jsou vyhledávána milovníky vína i gastronomickými podniky díky osobitému, lehce minerální tónu.

Ve Vinařství ANNOVINO je také unikátní soubor desítek kusů originálního nábytku vyrobeného ze starých dřevěných sudů na víno. Dřevo ze sudů tak poskytuje osobité místo pro vychutnání místních vín. I ony jsou dalším novým českým rekordem.

Pro všechny návštěvníky je určena výstavka vinařské historie a dalších zkamenělin z okolí, která vznikla ve spolupráci s Regionálním muzeem Mikulov. Za shlédnutí stojí např. zkamenělé kosti a zuby mamutů či mastodonů, předchůdců dnešních slonů či dochované zkameněliny mořských živočichů.

Vinařství ANNOVINO má jednu z největších prodejních ploch vína na Moravě. Při jeho návštěvě můžete zdegustovat místní skvělá vína mnoha odrůd. Největší podíl mezi bílými víny mají Rulandské šedé, oblíbené jsou Hibernaly či Pálavy, jemné Sauvignony nebo Tramíny. Ochutnat můžeme i svěží rosé, například Frankovku či plná červená vína, zejména Rulanské modré z Jižních Valtických svahů. Zúčastnit se můžete komentované prohlídky vinařství spolu s ochutnávkou vín přímo z nerezových „tanků“. Součástí nabídky je i bohatý výběr vinařských dárků, sommelierských potřeb a regionálních potravin. Prohlédnout si můžete i sadové a parkové úpravy s využitím mušličkového vápence s četnými zkamenělinami, které se budou ještě dále rozvíjet až do příští sezony. Součástí návštěvy vinařství je i výstava historických vinařských potřeb, či unikátní expozice zkamenělých živočichů, symbolu dávných prehistorických moří. Vznikla ve spolupráci s regionálním Muzeem Mikulov a je jediným místem na jižní Moravě, kde můžete fascinující exponáty shlédnout. Část expozice je věnovaná i atraktivnímu Valtickému Podzemí, které si právě jeden z vystavovaných artefaktů, amonit, vybralo jako symbol na etiketu svých vín. Bezproblémové je i parkování včetně možnosti odstavení autobusů. Postaráno je i o nejmenší návštěvníky, pro něž je připraven dětský koutek. Možnost pořádat kulturní akce či semináře až pro 80 osob v degustačním sále.

Nenechat si ujít příležitost ochutnat skvělá vína z ANNOVINA v autentickém prostředí, kde se rodí, může jen málokdo. Seznámit se lze se zdejším proslulým Hibernalem, Pálavou, Rulandským šedým, Tramínem červeným, Ryzlinkem rýnským či vlašským a mnoha dalšími odrůdami. Za zmínku stojí zdejší úžasná slámová vína, výběry z cibéb a či originální Višňové. „Rozhodně nepřehlédněte loňskou velmi úspěšnou novinku Medové, unikátní kombinaci vína ovoce a výtečného medu,“ dodává Petr Krejčík, manažer marketingu. "Ochutnejte všechna naše vína. Doporučujeme zejména ta mladá, z ročníku 2018, jak říkáme my, vinaři, šťavnaté osmnáctky". Loňský ročník se totiž opět mimořádně povedl. A naše vína jsou velmi ceněna jak na tuzemských tak i na zahraničních soutěžích vína".

zpět

home napište nám

Registrovat
Zapomenuté heslo
Napište nám
VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO, Nejdecká 714, 691 44 Lednice – www.vinarstvilednice.cz, provozovatel Valtického Podzemí
Valtické Podzemí, Vinařská č.ev.47, 691 42 Valtice, www.valtickepodzemi.cz