Dýňobraní ve Valtickém Podzemí - fotoreportáž

Dýňobraní ve Valtickém Podzemí, to je pro všechny hezká tradice spojení světa dětí a dospělých, reality, burčáku i tajuplných pohádkových světů. Kromě burčáku, vína, domácí limonády Kitl jsme mohli ochutnávat různé druhy dýňových polévek a koláčků.

Dýňobraní každý rok zahajují v pátek odpoledne působivým vystoupením Valtické mažoretky. Mimochodem velice úspěšné, mistryně a vícemistryně České republiky a Evropy. Dýňobraní, to jsou i různé soutěže s dýněmi pro děti a dětská dýňová diskotéka.

Dýňořezba na letošní téma "Hororové bytosti" - jednoznačně nejobdivovanějším dýňovým výtvorem byl Mimoň Míši Černého z Valtic. V pátek se umístil na druhém místě Martin Trojan a na třetím potom Borek se svým Hřebíkovým fantómem. V sobotu byla nejúspěšnější Matylda s Pepkem, v těsném závěsu Frankensteina a Zubatky. Bylo opravdu těžké vybírat, každá dýně byla něčím zajímavá. Nakonec rozhodly svým potleskem sami účastníci. Na místě bylo možné i dýně zakoupit a přispět tak na konto Karolíny Horské z Valtic.

Snad nejpůsobivějším okamžikem bývá za soumraku slavnostní zapálení dýňových masek, po kterém, po úplném setmění následuje dýňový ohňostroj a pokračuje program v Podzemí cimbálka a nahoře DJ.

zpět

home napište nám

Registrovat
Zapomenuté heslo
Napište nám
VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO, Nejdecká 714, 691 44 Lednice – www.vinarstvilednice.cz, provozovatel Valtického Podzemí
Valtické Podzemí, Vinařská č.ev.47, 691 42 Valtice, www.valtickepodzemi.cz