Divadlo pod zemí? Proč ne!

7. srpna 2013Valtické Podzemí_divadelní představení
 
Děkujeme návštěvníkům, divákům za jejich návštěvu a hercům za jejich umělecký projev v kulisách Valtického Podzemí.
 
Na fotografie z představení se můžete podívat v naší fotogalerii ZDE.
 
 
  

 
     V pondělí 5. srpna ve 20:30 hodin (nově i v 18.30 hod) ve Valtickém Podzemí odstartuje pilotní „podzemní“ představení.
Dvorní divadlo Hlohovec přiveze hru Kumšt, v níž v němž kromě režiséra Zdeňka Černína excelují brněnský herec Jan Grygar, známý též jako četník Jareš z právě reprízovaných Četnických humoresek, a stále populárnější Lukáš Hejlík, jehož televizní diváci znají ze seriálů Ordinace v Růžové zahradě a Ošklivka Katka, vášniví čtenáři pak jako zakladatele cyklu scénických čtení Listování.  Více se dočtete níže...
 
Vstupenky si můžete rezervovat na:
 
Vstupné: 250,- Kč
 
POZOR: Pro velký zájem se ve Valtickém Podzemí bude hrát v pondělí 5. srpna nejen ve 20:30 hodin, ale nově i v 18:30 hodin.
Večerní představení je téměř vyprodané, proto si vstupenky i na podvečerní představení raději rezervujte na: www.dvornidivadlo.cz nebo na telefonu 608 976 408, či na www.valtickepodzemi.cz stránkách Valtického Podzemí a na telefonu 723 600 423.
Nově si je můžete přímo zakoupit v papírnictví na valtickém náměstí. A nezapomeňte na teplejší oblečení!
 
 
 

 

 
Divadlo pod zemí se skleničkou vína? Proč ne!

     VALTICE – Divadlo pod zemí? Proč ne. Valtické Podzemí pozvalo Dvorní divadlo Hlohovec, aby v unikátním sklepním labyrintu pro začátek odehrálo jedno ze svých čtyř představení.
Valtické Podzemí je ojedinělou studnicí historie, přírodních stavebních materiálů a lidského umu mnoha staletí. A kultura se skleničkou vína mu bude slušet.
 
     Ve Valtickém Podzemí se už konalo nepřeberně akcí, divadlo však dosud nikoliv. „Oslovili jsme kulturní fenomén regionu, jímž hlohovecké Dvorní divadlo bezesporu je. Prohlédli si naše nadzemní i podzemní prostory a zelenou bez váhání dostalo podzemí. Budeme se těšit na první testovací představení, které ukáže, zda i tudy vede pro aktivity Valtického Podzemí cesta,“ uvedl za Valtické Podzemí Petr Krejčík.
      Na provozovatele Dvorního divadla Hlohovec, Zdeňka a Petru Černínovy, prohlídka Valtického Podzemí udělala dojem. Líbila se i terasa, nicméně dva největší sklepy, Diana a Minorité, zvítězily na celé čáře. Pak už zbývalo jen najít vhodný termín a vybrat představení. Nakonec se bude hrát Kumšt, v němž kromě režiséra Zdeňka Černína excelují brněnský herec Jan Grygar, známý též jako četník Jareš z právě reprízovaných Četnických humoresek, a stále populárnější Lukáš Hejlík, jehož televizní diváci znají ze seriálů Ordinace v Růžové zahradě a Ošklivka Katka, vášniví čtenáři pak jako zakladatele cyklu scénických čtení Listování.
     „Jsme potěšeni tím, že můžeme představením Dvorního divadla oživit místní prostor. Je to filozofie Dvorního divadla - nestavět tribuny, podia, nevzhledné konstrukce, ale podtrhnout krásu stávajícího prostředí – funguje to na dvorku pod ořechem, na terase zámku v Lednici a pro filozofování tří mužských o životě, o ženách a o přátelství je prostředí Valtického Podzemí jako stvořené. Náš Kumšt ve Valtickém Podzemí je 28. představení Dvorního divadla v této sezoně a jsme přesvědčeni, že spojení neobvyklého místa, umění a vína do jednoho exkluzivního a jinde nevídaného celku bude třešničkou na dortu letošní sezony,“ uvedla produkční Dvorního divadla Petra Černínová. Dodala, že divadlo čeká ještě dalších 20 představení a nevyloučila, že překvapí diváky změnou místa představení ještě jednou.
 
Pilotní „podzemní“ představení odstartuje v pondělí 5. srpna ve 20:30 hodin ve Valtickém Podzemí.

 

zpět

home napište nám

Registrovat
Zapomenuté heslo
Napište nám
VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO, Nejdecká 714, 691 44 Lednice – www.vinarstvilednice.cz, provozovatel Valtického Podzemí
Valtické Podzemí, Vinařská č.ev.47, 691 42 Valtice, www.valtickepodzemi.cz